Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Nawigacja

Szkoła w ruchu

Już od trzech lat sześciolatki w naszym przedszkolu mają możliwość udziału w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Dzieci uczą się utrzymywać prawidłową postawę ciała, korygować wady postawy oraz kształtować nawyki prawidłowego utrzymywania ciała.
W tym, roku szkolnym nasze przedszkole ze względu na udział w akcji „Szkoła w ruchu” podejmuje, we współpracy z nauczycielami i innymi placówkami, wiele działań o tematyce zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dotychczas odbyły się m.in.:
  • ognisko w gospodarstwie „Wiosenny wiatr” w Woskrzenicach Małych (7 X 2013); scenariusz zajęć - ***TUTAJ***.
  • wycieczka do Nadleśnictwa – Akademii Leśnej „Barwinek” w Zalutyniu (9 X 2013);scenariusz zajęć - ***TUTAJ***.
  • urodziny Kubusia Puchatka w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej (15 X 2013); scenariusz zajęć ruchowych - ***TUTAJ***.
5 grudnia 2013r., w ramach zajęć gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, odbyły się mikołajkowe zabawy: „Mikołajkowy szał sportowy – wyprawa po pierwszą gwiazdkę”; scenariusz zajęć ruchowych - ***TUTAJ***..
Dzieci uczestniczyły w mikołajkowych strojach i nastrojach. Wyprawa była trudna i wymagała od przedszkolaków wzmożonego wysiłku fizycznego. Najwięcej radości sprawiło pokonanie śnieżnego potwora. W końcu pierwsza gwiazdka została odnaleziona, a każdy z uczestników nagrodzony.

Fotoreportaż - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.11
5,828,385 unikalne wizyty