Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 6

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Jarmark Michałowy 2012

29 września w ramach festynu z okazji Dnia Patrona Miasta, Świętego Michała Archanioła, najstarsze dzieci z naszego przedszkola (grupy "Biedronki” i "Kaczki”) wzięły udział w Artystycznych Prezentacjach Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały”. Wystąpiły z tańcem pt. ,,Defilada”. Impreza odbyła się na Placu Wolności. Wzięły w niej udział również inne grupy przedszkolne z naszego miasta. Dla większości naszych milusińskich był to pierwszy występ na prawdziwej scenie przed tak szeroką publicznością.

Występ dzieci z naszego Przedszkola w ramach Tanecznych Prezentacji Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały" - ***TUTAJ***

Ogłoszenie

Od dnia 2 października 2012 r. rozpoczynają się zajęcia na basenie przy ul. Sidorskiej w godzinach: 17:15 - 18:00. Również 2 października w godzinach 13:00 - 14:00 odbędą się pierwsze zajęcia dwóch grup tanecznych.

Zapraszamy

"Nakrętka"

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji zbierania nakrętek.
Za zebrane dotychczas nakrętki, między innymi w naszym Przedszkolu, zakupiono wózek dla Dominika i Rafała.
Zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

Zebranie ogólne rodziców

Zapraszamy rodziców na zebranie ogólne, które odbędzie się dnia 11 września 2012 r. o godzinie 15:45 w budynku Przedszkola. Na zebraniu rodzice zapoznani będą z organizacją nowego roku szkolnego.

Zapraszamy

Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013

 • Kapcie
 • Worek na kapcie i na dodatkową garderobę
 • Mały ręcznik z wieszaczkiem
 • Kubek i szczotka do mycia zębów(podpisane markerem)
 • Strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka i krótkie spodenki lub leginsy)
Materiały papiernicze na cały rok szkolny – składka 80zł.

Materiały higieniczne (papier toaletowy, pasta do zębów, serwetki, ręczniki papierowe, mydło w płynie, chusteczki higieniczne) – 50 zł.

Dzieci z grupy I- worek na pościel i piżamka

Wyprawda przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013

 • Kapcie
 • Worek na kapcie i na dodatkową garderobę
 • Mały ręcznik z wieszaczkiem
 • Kubek i szczotka do mycia zębów(podpisane markerem)
 • Strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka i krótkie spodenki lub leginsy)
Materiały papiernicze na cały rok szkolny – składka 80zł.

Materiały higieniczne (papier toaletowy, pasta do zębów, serwetki, ręczniki papierowe, mydło w płynie, chusteczki higieniczne) – 50 zł.

Dzieci z grupy I- worek na pościel i piżamka

Festyn sportowy w SP Nr 6

28 czerwca – dzień pełen wrażeń oraz wspaniałych sportowych atrakcji. Dzięki zaproszeniu Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 - Macieja Kosika, trzy najstarsze grupy naszych przedszkolaków wybrały się do szkoły na festyn sportowy, zorganizowany w ramach zakończenia roku szkolnego. Liczne atrakcje nie pozwoliły dzieciom nudzić się. Przedszkolaki brały udział w licznych konkurencjach sportowych, m. in.: strzał piłką do bramki, rzut do celu, pokonywanie toru przeszkód, równoważnia, przejście tunelem, wyścigi skacząc na piłkach, itp. Oprócz tego przy scenie w rytmie znanych piosenek (veo veo, kółko graniaste) dzieciaki uczestniczyły w zabawach muzyczno –ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się chusta animacyjna oraz związane z nią aktywności.

Umęczone przedszkolaki w pobliskim cieniu szkoły regenerowały siły jedząc pyszne owocowe lody, a głodomorki mogły skosztować bigosu i ciepłych kiełbasek, a wszystko po to, by mieć energię na kolejną dawkę zabawy – tym razem na dmuchanych zjeżdżalniach. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola, by przygotować się do akademii uroczystego zakończenia roku.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Zakończenie roku szkolnego 2011/12

Wakacje tuż, tuż, a więc 28 czerwca w Samorządowym Przedszkolu Integracyjnym nr 16 odbyła się uroczystość Pożegnania Sześciolatków i Powitania Wakacji. Zaproszeni rodzice, tudzież inni członkowie rodzin przedszkolaków obejrzeli przygotowany pod kierunkiem nauczycieli program. Najstarsi zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, w tym dostojny polonez. Młodsze przedszkolaki, tez nie byli gorsze- śpiewem i wierszem pożegnali kandydatów na pierwszoklasistów oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Spotkanie zakończyło rozdanie dyplomów -podziękowań dla „najaktywniejszych” rodziców i dziadków. A absolwenci przedszkola ucieszyli się z książeczek i pamiątkowych zdjęć grupowych., Dyrektor placówki życzyła wszystkim słonecznych i udanych wakacji, a wzajemnym podziękowaniom za wspólnie spędzone chwile towarzyszyły uściski jak i i też łzy wzruszenia dzieci, nauczycieli i rodziców.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

W MultiCentrum

25 czerwca, grupa dzieci oddziału piątego wybrała się na wycieczkę do niedawno otwartego bialskiego MultiCentrum, które oferuje wszystkim szeroką gamę zajęć i warsztatów edukacyjnych.

Z bogatego programu nasze dzieciaki skorzystały z 3 modułów: Logikid , Multisztuka, Multiśrodowisko.

 • LOGIKID- tworzenie i programowanie własnych modeli z klocków K’nex. Moduł ten cieszył się największym zainteresowaniem. Pod czujnym okiem jednej z Pań zajmujących się prezentacją danego modułu, dzieci zapoznały się z podstawami łączenia takich klocków – pierwsze spotkanie, a już powstawały ciekawe konstrukcje.
 • Multisztuka – tworzenie prac graficznych i edycja zdjęć przy zastosowaniu nowoczesnych oprogramowań. Dzieciaki były zachwycone, kiedy mogły same tworzyć sztukę – dodawały „efekty specjalne ” do swoich, uprzednio zrobionych zdjęć na komputerze. Śmiechu było co niemiara!
 • I wreszcie Multiśrodowisko – dzieciaki z bliska mogły oglądać hodowlę patyczaków oraz oglądać preparaty po mikroskopem. Były też zagadki i zabawy o tematyce przyrodniczej.
Pełne wrażeń spotkanie z nauką uwieńczył spacer do przedszkola.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Strefa kibica w Przedszkolu

Rozpoczęły się Mistrzostwa w piłce nożne Euro 2012.
Piłkarskie emocje zawitały też do przedszkola. 5,6 -latki pokazały, że też wiernie kibicują polskiej drużynie oraz innym drużynom. 15 czerwca dzieci przebrane w stroje kibica, z wykonanymi własnoręcznie flagami śpiewały, tańczyły przy przebojach muzycznych Euro 2012. Przygotowały też makietę boiska, wykonały też prace plastyczne przedstawiające Logo i maskotki mistrzostw, a także swoich ulubionych piłkarzy.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Zielone Przedszkole - Serpelice 2012

Starszaki z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Białej Podlaskiej spędziły wspaniałe dwa dni w Serpelicach na „Zielonym Przedszkolu”. Pod opieką wychowawców i instruktorów z firmy turystycznej „Mario Presto” uczyły się jak zdrowo i oryginalnie spędzać wolny czas. Było więc poznawanie ciekawych miejsc, w tym „Kalwarii Podlaskiej”, zabawy terenowe, zabawy w kuli „Zorbi”, jazda quadem, strzelanie do celu z łuku, rejs „Parostatkiem” po Bugu, skoki na trampolinie, a także wieczorne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Panowie: Łukasz, Mariusz, i Tomek zadbali o to, aby nikt się nie nudził i zdobył nowe sprawności.
Wyzwaniem i nowym doświadczeniem dla każdego przedszkolaka była też noc spędzona bez mamy i taty, tylko z kolegami z grupy i Paniami: Zosią, Moniką, Jolą i Beatką.
Na drugi dzień zmęczone, z pomalowanymi twarzami i uśmiechem na twarzy przedszkolaki wróciły do stęsknionych rodziców. Wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Fotorelacja z pobytu dzieci w Serpelicach - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.13
4,489,026 unikalne wizyty