Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 7

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

UWAGA!


UWAGA!!! Prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów żłobki, przedszkola i szkoły w mieście zostają zamknięte. W czwartek i piątek (12, 13 marca br.) szkoły i przedszkola zapewnią opiekę tym dzieciom, których rodzice nie zdołają jej zorganizować w domu.

Od poniedziałku nie przyprowadzamy dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.

Zgodnie z zaleceniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska zamknięte też będą instytucje kultury. O wszystkich postanowieniach i zaleceniach będziemy informować na stronie przedszkola.

Ważne informacje dla Rodziców :

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Spotkanie z pielęgniarką

05.03.2020 r. nasze przedszkole odwiedziły studentki pielęgniarstwa PSW. Było to bardzo wartościowe spotkanie, szczególnie teraz, gdy mamy sezon na przeziębienia i grypę. Każdy wie, jak ważne są najprostsze czynności – jak choćby mycie rąk- by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Studentki krok po kroku pokazały dzieciom, jak prawidłowo należy myć ręce, by móc powiedzieć, że rzeczywiście są czyste. Była również część praktyczna, w której dzieci pod czujnym okiem pań myły dłonie zgodnie z podaną wcześniej instrukcją. Było to bardzo pouczające spotkanie, dające dzieciom poczucie, że same również mogą wiele zrobić, by chronić się przed chorobą. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, na którym widnieje instrukcja mycia rąk.


Koncert Grupy Limbos

„Fantastyczny świat muzyczny w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki” to tytuł koncertu zespołu „Limbos”, który miał miejsce 2 marca w naszej placówce. Muzycy wykonali największe dzieła muzyczne Moniuszki w tym m.in.: „Straszny Dwór” (Mazur- siła muzyki, Kurant- czarujący klimat),„Halka” Aria Jątka - Szumią jodły na gór szczycie, „Bajka”- nasza fantastyczna muzyka, „Prząśniczka”- najbardziej znana pieśń Stanisława Moniuszki, a także „Róża i Bez”- Jerzego Matuszkiewicza- kwiecista, uśmiechnięta muzyka, „Pif-Paf”- Galop- Adama Wrońskiego- szybkie tempo naszego życia.
W drugiej części koncertu wokalista Leszek Kowalik zaśpiewał znane i lubiane przeboje polskiej sceny muzycznej. Nasi uczniowie chętnie śpiewali piosenki i żywo reagowali na wszystkie polecenia prowadzącego.
Koncerty na żywo to doskonała okazja do posłuchania instrumentów. To prawdziwa lekcja rytmiki, która pozwala kształtować poczucie wrażliwości i estetyki. Przedszkolaki były zachwycone. Radośnie wystukiwały rytm utworów i wspólnie śpiewały znane piosenki. Dzieci miały okazję zobaczyć instrumenty i posłuchać ich brzmienia. Koncert nagrodziły gromkimi brawami.


Dzień Kota

Dnia 17.02.2020 r. dwie grupy z naszego przedszkola odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego przy ZSO nr 2 z okazji dnia kota. Czekały nas liczne zabawy integracyjne, muzyczno-ruchowe oraz plastyczne przygotowane przez panie nauczycielki. Rozplątywaliśmy koci kłębek, w grupach rysowaliśmy koty oraz układaliśmy puzzle z postaciami znanych futrzaków. Braliśmy udział w ciekawych zabawach muzyczno –ruchowych przy dźwiękach znanych piosenek o kotach. Ponad to , jak na kotki przystało dzieci smakowały mleko.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem oraz zabawami w kącikach zainteresowań. Dzień minął nam wesoło i przyjemnie. Dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy za zaproszenie.

Miś ratownik

10.02.2020 r. w przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Aktywny przedszkolak”. Tym razem tematyka skupiona była wokół pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci były zachwycone pokazami. Ratownik medyczny zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami postępowania w sytuacji udzielania pierwszej pomocy nieprzytomnej osobie. Dzieci robiły masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Ponad to zapoznały się ze sposobami opatrywania ran. Dodatkowo oglądały zdjęcia RTG i USG różnych części ciała oraz sprawdzały działanie aparatu EKG. Była to niezwykle ciekawa lekcja, z której dzieci wyciągnęły bardzo dużo „życiowej” wiedzy.

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.
3 lutego w Naszym przedszkolu odbył się "Bajkowy bal karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, skokach. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze za prawą Pana Jacka Marczuka, który wspaniale prowadził zabawę. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Spotkanie z ornitologiem

Dnia 30.01.2020 r. gościem grupy II był Pan Andrzej Lipiński pasjonat, ornitolog. Opowiadał dzieciom o ptakach z wielką pasją i zaangażowaniem. Przedszkolaki poznały różne gatunki ptaków, ich zwyczaje. Pan Andrzej zaprezentował różne rodzaje wykonanych własnoręcznie karmników, dzieci doświadczyły sposobów dokarmiania ptaków, wysłuchały odgłosów towarzyszących im przez całe życie. Przedszkolaki otrzymały prezenty: ciekawe kolorowanki, wycinanki i odznaki „ przyjaciół ptaków mojej okolicy”.
Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

Akademia Przedszkolaka

30 lutego w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Aktywny przedszkolak”. Tym razem dzieci zamieniły się w małych naukowców –chemików. Obserwowały erupcję wulkanu, tworzyły kolorową pianę z użyciem suchego lodu oraz obserwowały, jak powstaje podwodna rafa koralowa /z użyciem chemicznych składników – oczywiście /. Dzieci aktywnie brały udział w doświadczeniach. Dziękujemy za niecodzienną lekcję! Cenne uwagi oraz chęć dzielenia się wiedzą pozwoliły nam przeprowadzić podobne doświadczenia następnego dnia. „Owocem” naszych przedszkolnych warsztatów są piękne rysunki dzieci wykonane przy użyciu stworzonych substancji.

NABÓR ELEKTRONICZNY DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo

LINK DO SYSTEMU REKRUTACYJNEGO
Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2020/2021.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 04.02.2020 r. do 21.02.2020 r.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 2 marca 2020 r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.

System zostanie uruchomiony 2 marca 2020 roku o godz. 8.00.


Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w obsłudze systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 17.03.2020 r. do godz. 15.00.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska Nr 9/20 z dnia 15 stycznia 2020 r.

Uchwała Nr IV/25/19 Rady Miasta z dnia 28 stycznia 2019 r.

WAŻNE DATY:

Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do

17 marca 2020 r. do godz. 15.00. Po tym terminie system zostanie zamknięty.

7 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola. W okresie od 7 do 15 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli (przez system elektroniczny z konta dla rodzica lub bezpośrednio w placówce) zapisu dziecka do wybranego przedszkola.

W dniu 17 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.

Link do elektronicznego systemu rekrutacji zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej przed rozpoczęciem rekrutacji.Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2020/21

Informuję, że rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się na początku marca. Będzie odbywać się przez system elektroniczny Vulcan. Link do systemu będzie dostępny na naszej stronie internetowej. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Dzień Babci i Dziadka

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia…”

Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w dniach 9 i 10 stycznia 2020 roku w Naszym Przedszkolu. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.
Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Wygenerowano w sekund: 0.08
8,736,278 unikalne wizyty