Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 6

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Dzień Kropki

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Również i w naszym przedszkolu tego dnia powstały kropkowe dzieła sztuk.


Uwaga Rodzice

Drodzy Rodzice!

W związku ze zbliżającym się dniem 1 września 2020 r. i rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym prosimy o pobranie i wypełnienie załączonych dokumentów: deklaracji pobytu dziecka w przedszkolu i zaleceń dla rodziców. Wypełnione i podpisane dokumenty prosimy dostarczyć w jednym egzemplarzu do przedszkola w ciągu najbliższych dni - najpóźniej do 2 września 2020 r.


Komunikat


Informuję, że 18 maja 2020 r. przedszkole zostanie częściowo otwarte.

Rodzice naszych wychowanków, którzy chcą skorzystać z opieki przedszkolnej proszeni są o wypełnienie poniższej deklaracji i przesłanie na adres malilowy przedszkola. W pierwszej kolejności do przedszkola będą przyjmowane te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19.

Marcin Szwed
Dyrektor ZSO Nr 2
w Białej Podlaskiej

Deklaracja dla rodzica - ***TUTAJ***

Oświadczenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska w sprawie przedszkoli


Oświadczenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska w sprawie przedszkoli

Wiem, jak ważną potrzebą wielu rodziców, mieszkańców naszego miasta, jest powrót maluchów do żłobków i przedszkoli.
W sprawie ich bezpieczeństwa nie można podejmować pochopnych decyzji.
Po konsultacji z dyrektorami tych placówek zdecydowałem, że żłobki i przedszkola będą otwarte wtedy, gdy zapewnimy im maksimum bezpieczeństwa.
Rząd w tej trudnej sytuacji odpowiedzialnością za otwarcie przedszkoli i żłobków obarczył samorządy.

Wieczorem 30 kwietnia 2020 r. Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Wytyczne określają wymogi, jakie powinny być spełnione w przypadku otwartych żłobków i przedszkoli. Rząd rekomenduje działania bardzo restrykcyjne, m.in.:

 • oddział może liczyć maksymalnie 12 dzieci, za zgodą organu prowadzącego – 14
 • dzieci mogą przebywać tylko w 1 sali i pod opieką tych samych opiekunów
 • na dziecko musi przypadać min. 4 m2 powierzchni
 • poszczególne grupy dzieci nie mogą się ze sobą spotykać
 • wszystkie przedmioty niedające się zdezynfekować mają zostać usunięte z sali
 • w szatni może przebywać 1 rodzic na 15 m2
 • rodzice muszą wydać zgodę na pomiar temperatury dziecka
 • rodzice, wchodząc do przedszkola, muszą dezynfekować ręce, nakładać rękawiczki, zakrywać nos i usta
 • personel opiekujący się dziećmi musi być w rękawicach oraz zakrywać nos i usta
 • dystans między nauczycielami i rodzicami musi wynosić 2 m
 • wydano zakaz przyprowadzenia dziecka podejrzanego chorobowo lub z kontaktu z kwarantanny
 • dziecko z niepokojącymi objawami choroby należy izolować.
Analizujemy zalecenia rządu. Poprosiłem Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną o rekomendację w sprawie otwarcia placówek w Białej Podlaskiej oraz skierowałem szereg pytań dotyczących sposobu funkcjonowania przedszkoli i żłobków w okresie pandemii.

Dyrektorzy przygotowują wewnętrzne procedury regulujące działanie placówek zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz określają zapotrzebowania na środki ochrony osobistej.
Placówki dokonały także analizy potrzeb rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi.
W poniedziałek 4 maja dyrektorzy placówek przedstawili mi stan przygotowań do częściowego otwarcia przedszkoli i żłobków. Mają wiele wątpliwości, bowiem bardzo trudno jest wdrożyć wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
Opinia jest zgodna – otwarcie przedszkoli od 6 maja jest nierealne, jeśli chcemy zachować wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa. Prace nad procedurami mają być kontynuowane. Zamówiliśmy środki ochrony osobistej zgodnie z zapotrzebowaniem wykazanym przez dyrektorów.

Po zakończeniu przygotowań, gdy uzyskam pozytywną opinię w sprawie procedur, zwrócę się do służb sanitarnych o wydanie zgody na dopuszczenie każdej placówki do częściowego otwarcia.

Decyzja o otwarciu placówek nie może być podyktowana doraźnymi celami. Kwestie bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin, pracowników nie mogą podlegać jakimkolwiek kompromisom. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalnego funkcjonowania żłobków i przedszkoli, jednak w tej chwili priorytetem jest zdrowie.

O terminach otwarcia zostaniecie Państwo poinformowani z należytym wyprzedzeniem.

Prezydent Miasta Biała Podlaska
Michał Litwiniuk


Listy dzieci

Życzenia świateczne

Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

Dyżur psychologa

Szanowni Państwo

w związku z trudną dla wszystkich sytuacją związaną z zagrożeniem związanym z COVID – 19 oraz codziennymi problemami, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia uruchamiamy telefoniczne dyżury psychologów.
Nasze Panie psycholog, począwszy od jutra będą pełniły dyżury telefoniczne, w czasie których będą służyły wsparciem.

Harmonogram dyżurów psychologów:

 • wtorki 9:00-10:00
 • czwartki 10:00-11:00
Numer telefonu : 604 891 042

oraz druga informacja:

Zachęcamy Państwa do polubienia i obserwowania naszej strony na portalu społecznościowym Facebook, gdzie codziennie umieszczamy interesujące zdjęcia, filmy, linki i konkursy.

Rekrutacja 2020/2021Szanowni Rodzice Kandydatów!

W dniu 7 kwietnia 2020 r. godz. 13.00 zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Publikacja nastąpi także na stronach internetowych przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

W związku z powyższym dostaną Państwo informację na adres e-mail podany podczas rejestracji dziecka w systemie elektronicznym o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Powyższą informację można również sprawdzić logując się na konto dla rodzica w systemie rekrutacji dzieci.

W przypadku zakwalifikowania Państwa dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego należy zalogować się na konto:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

i wykonać operację „Potwierdź wolę”.

Potwierdzenie woli w systemie rekrutacji będzie możliwe od dnia 7 kwietnia 2020 r. od godziny 13.00 do 15 kwietnia 2020 r. do godziny 15.00. Pisemne oświadczenie woli, będzie można dostarczyć po odwieszeniu zajęć w przedszkolach.

W dniu 17 kwietnia 2020 r. na stronach internetowych przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

W razie jakichkolwiek pytań czy trudności prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem lub szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi.

Zaproszenie

Prezydent Miasta Pan Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zabawach i lekcjach on-linie na oficjalnym profilu miasta na Facebooku w ramach nowej akcji pt. Bialskie Domowe Przedszkole.

LINK DO STRONY

REKRUTACJA

Informujemy, że wszystkie sprawy związane z rekrutacją do przedszkola będą załatwiane telefonicznie lub online.

Wicedyrektor d/s Przedszkola
Iwona Jędryczkowska


Wygenerowano w sekund: 0.08
8,736,167 unikalne wizyty