Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Rekrutacja 2021/2022


Link do systemu rekrutacji (kliknij na obrazek):

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

Szanowni Państwo … Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022 do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 4 maja 2021r. i będzie się odbywać z wykorzystaniem systemu informatycznego.

 • Etap składania wniosków rozpocznie się od 4 maja 2021r. od godz. 8.00. i będzie trwał do 19 maja 2021r. do godz. 15.00.
 • Rodzice mają możliwość rejestracji wniosków kandydatów do przedszkola do 19 maja 2021r. do godz. 15.00. Po tym terminie system zostanie zamknięty.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w obsłudze systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.
 • Sposób dostarczenia wniosku:
  • wypełniony wniosek wraz z załącznikami będzie można podpisać cyfrowo używając profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego - nie będzie wtedy potrzebna osobista wizyta w placówce, lub
  • w przypadku nieposiadania podpisu cyfrowego wydrukowany i podpisany wniosek wraz z załącznikami (dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów) należy dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.
 • 1 czerwca 2021r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.
 • W dniach od 1 czerwca od godz. 13.00 do 8 czerwca do godz. 15.00 rodzice dzieci zakwalifikowanych będą zobowiązani do potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego do którego dziecko zostało zakwalifikowane poprzez:
 1. w przypadku posiadania podpisu cyfrowego w systemie naboru elektronicznego po zalogowaniu na konto dla rodzica używając profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego, lub
 2. w systemie naboru elektronicznego po zalogowaniu na konto dla rodzica przesyłając skan ręcznie wypełnionego potwierdzenia woli, lub
 3. wysłanie wiadomości e-mail na adres poczty placówki, lub
 4. wysyłając potwierdzenie pocztą, lub
 5. bezpośrednio w placówce.<
br> Z uwagi na ograniczenia epidemiczne zaleca się potwierdzenie woli w punktach 1-4.
Brak potwierdzenia woli przez rodzica jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.
W dniu 10 czerwca 2021r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.
Wyniki postępowań rekrutacyjnych będą dostępne po zalogowaniu na konto rodzica w elektronicznym systemie rekrutacji, na stronach internetowych oraz bezpośrednio w placówkach w widocznym miejscu tak aby nie było potrzeby wchodzenia do przedszkola.

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych


Komunikat

Szanowni Rodzice

Minister Edukacji i Nauki znacznie rozszerzył grono rodziców uprawnionych do opieki przedszkolnej w okresie najbliższych 2 tygodni. Rozporządzenie zostało podpisane ale jeszcze nie opublikowane. Proszę o zapoznanie się z poniższymi punktami i ewentualnie zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę.

4. Dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:

 1. rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
 2. rodziców dzieci, którzy:
  1. są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
  2. realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
  3. realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
  4. pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
  5. wykonują działania ratownicze,
  6. są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
  7. są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  8. są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  9. są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
  10. są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek – ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci.
Ponadto doprecyzowano konieczność pracy na w/w stanowiskach tylko jednego rodzica: "Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii." żródło: gov.pl

Listy dzieci zakwalifikowanych i niekwalifikowanychSpotkanie z pielęgniarkami

W dniu 11.02. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Podczas którego Panie studentki opowiedziały na czym polega praca pielęgniarki oraz zaprezentowały dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy - stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki, bandaże i wyjaśniły do czego służą. Każdy przedszkolak mógł posłuchać bicia swojego serca. Na koniec spotkania dzieci otrzymały balony, a także zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


Bal Karnawałowy 2021


Rekrutacja

Informuję, że rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się w dniu 01.03.2021 r. Będzie odbywać się przez system elektroniczny Vulcan. Link do systemu będzie dostępny na naszej stronie internetowej. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Wigilia

Zbliżają się święta, więc przedszkolaki i panie z grupy V postanowiły wspólnie przygotować wigilię. Dzieci samodzielnie nakryły świąteczny stół, zrobiły lukier, którym udekorowały pierniki oraz przygotowały symboliczną rybkę ;) Nie zabrakło też opłatka, świątecznych życzeń oraz wspólnie śpiewanych kolęd. Spędzony czas minął w bardzo radosnej atmosferze, czego życzymy też Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!


Kubek dla seniora

W tym magicznym, przedświątecznym okresie podsumowaliśmy zbiórkę "Kubek dla Seniora". Zebrane słodycze i upominki zostaną przekazane podopiecznym DPS w Kozuli. Dzieci dołączają się do życzeń, życząc dużo zdrowia i Wesołych Świąt.
Dziękujemy za Wasze wielkie serce.


Mikołajki 2020

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. 7 grudnia dzieci powitały Mikołaja, śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na jego przybycie. Uśmiechy nie znikały z twarzy milusińskich, szczególnie po otrzymaniu wymarzonych prezentów.


Dokarmiamy ptaki.

Dzieci z grupy III miały dziś lekcje przyrody. Otrzymaliśmy w prezencie piękny karmnik wykonany przez Tatę Jasia i Julki, Pana Andrzeja Lipińskiego. Ustawiliśmy go wspólnie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mamy nadzieję pożywi się wiele ptaków. Serdecznie dziękujemy za prezent oraz pożywienie dla ptaków.


Wygenerowano w sekund: 0.02
9,466,212 unikalne wizyty