Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Rekrutacja

Informuję, że rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się w dniu 01.03.2021 r. Będzie odbywać się przez system elektroniczny Vulcan. Link do systemu będzie dostępny na naszej stronie internetowej. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Wigilia

Zbliżają się święta, więc przedszkolaki i panie z grupy V postanowiły wspólnie przygotować wigilię. Dzieci samodzielnie nakryły świąteczny stół, zrobiły lukier, którym udekorowały pierniki oraz przygotowały symboliczną rybkę ;) Nie zabrakło też opłatka, świątecznych życzeń oraz wspólnie śpiewanych kolęd. Spędzony czas minął w bardzo radosnej atmosferze, czego życzymy też Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!


Kubek dla seniora

W tym magicznym, przedświątecznym okresie podsumowaliśmy zbiórkę "Kubek dla Seniora". Zebrane słodycze i upominki zostaną przekazane podopiecznym DPS w Kozuli. Dzieci dołączają się do życzeń, życząc dużo zdrowia i Wesołych Świąt.
Dziękujemy za Wasze wielkie serce.


Mikołajki 2020

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. 7 grudnia dzieci powitały Mikołaja, śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na jego przybycie. Uśmiechy nie znikały z twarzy milusińskich, szczególnie po otrzymaniu wymarzonych prezentów.


Dokarmiamy ptaki.

Dzieci z grupy III miały dziś lekcje przyrody. Otrzymaliśmy w prezencie piękny karmnik wykonany przez Tatę Jasia i Julki, Pana Andrzeja Lipińskiego. Ustawiliśmy go wspólnie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mamy nadzieję pożywi się wiele ptaków. Serdecznie dziękujemy za prezent oraz pożywienie dla ptaków.


Dzień Pluszowego Misia 2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów - miodku.

Przedszkolaki wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.


Finał konkursu JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA

13 listopada 2020r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA.
W konkursie wzięło udział 29 dzieci. Ich zadaniem było namalowanie farbami obrazka, przedstawiającego jesień. Uczestnicy mieli różne pomysły, dlatego każda z prac była barwna i niepowtarzalna.

Wyróżnienia otrzymali:

  • I miejsce - Natalia Trawicka, gr. III
  • II miejsce – Lena Sobieraj, gr. V
  • III miejsce – Emilia Lewczuk, gr. II
Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w inicjatywie. Efekty artystycznej twórczości dzieci można obejrzeć na naszej wystawie.


Szkoła do Humnu!

W tym roku uroczyste odśpiewanie Hymnu państwowego obchodziliśmy w mniej licznym gronie. O godzinie 11.11 w grupach został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Dziękujemy naszym dumnym reprezentantom. Przedszkolaki poznały burzliwą historię Polski, omówiły symbole narodowe a także brały udział w zajęciach plastycznych, na których samodzielnie wykonały biało-czerwone flagi.


Pasowanie na Przedszkolaka 2020

10 listopada 2020r. w oddziale I odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Z uwagi na ograniczenia, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców, mimo to, była jednak ogromnym przeżyciem. Dzieci, z uśmiechami na twarzach, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się być dzielnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor z pomocą ,,Czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego aktu pasowania. Uwieńczeniem uroczystości były upominki i wspólny słodki poczęstunek.
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.


Kodowanie z ozobotem

16 października dzieci z grup Biedronki i Kaczki uczestniczyły w zajęciach pt. „Kodowanie z ozobotem”, które przeprowadziła pani Dorota Domańska. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Podczas zajęć dzieci zostały wprowadzone w tematykę darów jesieni: owoców i warzyw, a następnie przedszkolaki kodowały sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota. Sprawdzały, czy ozobot właściwie odczytuje kody wyrysowane na karcie. Cieszyły się z efektów własnej pracy i sukcesów robota.

Zapraszamy rodziców na stronę internetową www.edu-sense.com na której znajdują się propozycje krótkich aktywności dzięki, którym dziecko szybko pozna tajniki programowania (bezpłatny dostęp do specjalnie przygotowanych kart pracy i materiałów dodatkowych do druku).


Szanowni Rodzice

W związku z trudną sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przekazujemy plakaty informacyjne na ten temat.

Jednocześnie przypominamy, że warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.


Wygenerowano w sekund: 0.09
4,488,954 unikalne wizyty